کتاب ماه بر فراز مانیفست

اثر کلر وندرپول از انتشارات افق - مترجم: کیوان عبیدی آشتیانی-جایزه نشان نیوبری

در كتاب «ماه بر فراز مانيفست» اشاره به جنگ جهاني اول، شيوع آنفلوآنزا، مرگ و مير جمعي، خشكسالي در بعضي ايالت هاي آمريكا و ركود اقتصادي دهه 1930 از جمله موضوعاتي اند كه نويسنده در قالب داستان به آن ها اشاره كرده است...

در متن داستان مي خوانيم كه «آقاي گيدئون شغل ثابتي ندارد و دائم در سفر است و دخترش آبيلين را هم با خود مي برد. پدر كه نگران آبيلين است او را به شهر مانيفست مي فرستد كه رازهايي دارد. دوشيزه سادي، پيشگوي شهر داستان هايي براي آبيلين تعريف مي كند كه همه مردم مانيفست در آن ها حضور دارنند جز پدرش!.» اما راز پدر در اين شهر چيست؟!!! و اكنون با مطالعه داستان به اين راز ها پي خواهيم برد.


خرید کتاب ماه بر فراز مانیفست
جستجوی کتاب ماه بر فراز مانیفست در گودریدز

معرفی کتاب ماه بر فراز مانیفست از نگاه کاربران
ماه بیش از مانیفست داستان ایده ای است که من فکر می کنم بیشتر از آن به عنوان یک کودک لذت بردم. من می توانم احساس جوانتر خود را با شخصیت توبیبا، مردم شهر به عنوان آنها در داستان شرح داده شده، و تاریخ، به عنوان آن مربوط به آنچه که من در مطالعات اجتماعی یاد گرفتم. به عنوان یک بزرگسال، من می توانم برخی از نقاط ضعف در داستان را ببینید، که در صورت ترکیب آن را کمی احساس می کنم، اما بله: من به عنوان یک کودک می تواند از این کتاب بخواند. کتاب هوشمندانه 1936 افسردگی دوران کانزاس با فلشبک تا سال 1918، معرفی جنگ جهانی اول (موضوعی که من در مطالعات اجتماعی هرگز آموختم که معمولا با جنگ داخلی پایان یافت و پس از آن کل قرن بیستم به یک هفته یا بیشتر برسد) و همه گیر آنفلوآنزا در طول آن دوره (همچنین در کلاس به سختی لمس شد) در حالی که بعضی از شخصیت ها از بین می روند، دیگران فاقد آن هستند، که یک لایه ای از رمز و راز را به پازل های دیگر در کتاب اضافه می کند و زمانی که متوجه شدید چه اتفاقی افتاده است، کمی پانچ سختی را می پوشاند. محل و جنبه های دیگر داستان، که من خیلی دوست داشتم. من اغلب توسط اظهارات بی نظیر در داستان ها به عنوان یک کودک هیجان زده شدم، اما به ندرت تحقیقات بیشتری انجام داد. چند چیز احساس عجیبی کرد. رمز و راز جاسوسی مرکزی این رمان واقعا به خوبی انجام نشده است و در واقع به نظر می رسد کمی در گیج کننده است، 1918 @ پایان @ بسیار پراکنده است، و ارتباط بین Manifest 1918 و Manifest 1936 گاهی بسیار ضعیف است. این کتاب کمی وسطی است و جنبه @ storytelling @ خیلی از دست رفته است، زیرا صدای داستانهایی که گفته می شود واقعا نمی گذرد. ​​با این حال، به طور کلی، از این لذت بردم. مطمئنا بهتر از یک کتاب سوسیالیستی خشک است.

مشاهده لینک اصلی
طبقه بندی: طبقه متوسط ​​رده: Clare Vanderpool عنوان: ماه بیش از ManifestPublisher: 2010 توسط Delacorte BooksISBN: 0385738838 (ISBN13: 9780385738835) سبک: داستان، سطح historicalReading: درجه 5 و upAwards: Medal of Newbery (2011) این کتاب را بخاطر بردن این Newbery این سال متخصصان دیگر آن را آهسته اند اما از سرعت این رمان لذت بردم. شخصیت اصلی یک دختر جوان مادر بی بی، ابیلن تاکر است که پدرش سرگردان او را به مانیفست، کانزاس فرستاده است تا برای همیشه زندگی کند. در مانیفست، او با یک وزیر دوستانه و ناخوشایند / متصدی نگهداری می شود و موفق می شود دو روز در طول سال تحصیلی دو دوست داشته باشد. سپس او جعبه گنجینه های پنهان در زیر یک تخته کف اتاق خود را کشف می کند؛ با هم دختران قصد دارند حقیقت را در پشت اشیاء در جعبه کشف کنند. ابیلین کشف می کند که یک زن مرموز که در لبه شهر زندگی می کند داستان داستان پدرانش را در این جامعه از راه دور می داند و داستان او با اشیاء جعبه مشخص می شود. قطعه قطعه، خواننده به آرامی به این داستان به خوبی نوشته شده است که غنی در چشم انداز تاریخی و فرهنگی است. این رمان اهمیت خانه، جامعه و ریشه ها را نشان می دهد.

مشاهده لینک اصلی
شاید 2.5 من نمی خواهم آن را به پایان برسانم اگر آن را به دست آورد Newbery. واقعا، واقعا می خواهم بدانم که چه کسی این کار را کرد و چرا. من فکر کردم که داستان به اندازه کافی جالب بود، اما آن را در همه تمایز نداشت و بسیار رمان ابتدایی بود. بهترین بیت ها برای من Abilene بود و دوستانش در حال پخش و در اطراف شهر بودند. رمز و راز ضعیف بود، شخصیت ها ضعیف بودند و طرح نیز بسیار معنی داشت. من هم هیچ وقت حسابی از سال 1936 نداشتم و در سال 1918 تنها کمیابتر بود. اسپویلرها در اینجا: برای یکی، چرا شهر در سال 1918 به یک غریبه 12 ساله نگاه کرد؟ بزرگسالان سال 1936، پس از اینکه بچه ها متوجه شدند، فقط قرنطینه می کردند؟ چگونه آنها می دانستند که به دنبال یک جاسوس بودند؟ آیا Gideon واقعا او را فقط به یک محل که در آن زندگی می کردند تنها یک سال؟ حدس می زنم این تنها انتخاب او بود، اما خوش شانس بود که مردم 18 سال بعد به یادش آمدند. من فقط نمی دانستم که چرا فقط در مورد هر کسی کاری انجام داد، به جز آن که باید اتفاق بیفتد که این طرح اتفاق بیفتد. چند طرح دیگر، و من شاید بهتر از آن بودم، اما واقعا فقط برای من کشید.

مشاهده لینک اصلی
ماه بیش از مانیفست یک نوع نادر از کتاب است؛ آن را مسخره کرد، با احساسات من بازی کرد، و من را موفق به کاهش اشک. شخصیت ها، حتی کسانی که خسته کننده هستند، حضور نمادین دارند، و هر جزئیات کوچکی به داستان پیچیده می شود که به طرز هوشمندانه ای است که بدون درک آن، یک چیز مهم می شود. آن را با احساسات خواننده بازی می کند؛ فقط زمانی که کسی می تواند یک آه از بدترین حالت خارج کند، یک هشدار فصیحی داده می شود که وضعیت دشوار است. واژه ها نمی توانند توضیح دهند که چه چیزی پیچیدگی ماه بیش از مانیفست است: این یک اثر هنری واقعی است. آشکارا یک شهر با گذشته است ... و شهر با بیش از یک طرف به آن ...

مشاهده لینک اصلی
توصیف شگفت انگیز باید این باشد که این کتاب جایزه نیوبری را به دست آورد. Abilene، Jinx، Shady، Ned، خانم سادی، Lettie \u0026 amp؛ Ruthanne، و حتی خانم Eudora Larkin برای من زنده به آرامی زنده شد، همانطور که من از طریق صفحات آن را انجام دادم. در ذهن من، Manifest خیلی شبیه شهر کوچکی از من بود (البته در اینجا این معدن خواهد بود). طرح خلاقانه با پیچ و خم برنامه های خنده دار و هوشمندانه. اما هنوز هم در مورد شخصیت ها مورد توجه قرار گرفتم، و این چیزی است که صفحات من را نگه داشته است. ممکن است لازم باشد این یکی را دوباره بخورم که می دانم چطور همه این اتفاق می افتد؛ من مطمئن هستم که بسیاری از نشانه ها و ارتباطات در طول راه از دست رفته است. خوب انجام شده، کلر وندرپول.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب ماه بر فراز مانیفست


 کتاب کتک خور سلطنتی
 کتاب داستان بشر
 کتاب لک لک ها بر بام
 کتاب ایستگاه آخر
 کتاب بلندی های نیناک
 کتاب شکستن دماغ استالین