کتاب شهربانو

اثر سوزان فیشر استیپلز از انتشارات نشر چشمه - مترجم: سوسن ضیاء-جایزه نشان نیوبری

با استفاده از زمان کنونی و صدای خود Shabanu، این اولین رمان پر زرق و برق، خواننده را، با شگفتی شگفت آور، به زندگی و ذهن دختر پاکستانی شجاع، هوشمند پاک می کند. زندگی شاداب و بی رحمانه به Shabanu جوان قدرتمند است که خانه آن کویر پاکستان پاکستان است. دختر دوم در یک خانواده بدون پسران، او اجازه داده شده است که آزادی های بیشتر دختران مسلمان را ممنوع کند. اما هنگامی که یک برخورد تراژیک با یک مالک زمیندار قدرتمند و قدرتمند، برنامه های ازدواج خواهر بزرگترش را خراب می کند، شابانو از هر چیزی که از آن رویای خواسته شده است، فدا می شود. آیا او باید آنچه را که لازم است برای احترام به خانواده اش احترام بگذارد - یا به قلب خود گوش فرا دهد؟


خرید کتاب شهربانو
جستجوی کتاب شهربانو در گودریدز

معرفی کتاب شهربانو از نگاه کاربران
من این را خواندم وقتی که من ده یا یازده ساله بودم، همه چیز را به یاد می آورم که او در مقایسه با مشاغل سرسبز او به خواهرانش انگوس است ... در کل واقعیت، این کتاب با \"دختر\"Eastern در شرق غیرمترقبه با نگرش غربی برای مبارزه او زندگی می کند @ که گاهی اوقات خیلی واقعی است اما در Shabanu در دست یک زن سفید پوست سالخورده است.

مشاهده لینک اصلی
خسته کننده، خسته کننده، خسته کننده، خسته کننده، خسته کننده، قطعه خسته کننده.

مشاهده لینک اصلی
من عاشق این رمان می گوید که دوران نوجوانی در یک تصویر کاملا متفاوت از ایده آل آمریکایی معمولی است.

مشاهده لینک اصلی
این در حالی بود که من را درگیر کرد، هر چند که من درباره Shabanu و آنچه که از ابتدای کار او بود، مراقبت کردم. من بیشتر و بیشتر به عنوان داستان پیشرفت کشیده شد، به خصوص زمانی که اتفاقات رخ داده است که من انتظار یا پیش بینی نشده بود. من خیلی نگران فرهنگ شهاب ها نیستم، اما اکنون احساس می کنم خیلی بیشتر می دانم. جزئیات و جهان احساس بسیار واقعی شده است. من سبک نوشتن توصیفی اسکیل را دوست داشتم. من می توانم بگویم او واقعا شاهد برخی از وقایع در داستان بود. حالا من باید Haveli را بخوانم و بفهمم که در زندگی شابن چه اتفاقی می افتد. من فکر می کنم این برای خواننده ای کمی طولانی تر از بسیاری از برندگان نیویورک است و بیشتر از یک کتاب بزرگسال بزرگتر از کتاب کودک است. این جایزه افتخاری نیوبری در سال 1990 را به دست آورد.

مشاهده لینک اصلی
من خیلی هیجان زده بودم که یک کتاب در مورد یک دختر از صحرای کلستان در پاکستان بنویسد. من به ندرت چیزی را که در مورد گروه های عشایری و دیگر گروه های قبیله ای در پاکستان می دیدم را دیدم و هیجان انگیز بود. من جزئیات را ناامید کردم واضح است که نویسنده به بسیاری از داستان های زنان گوش فرا داده و شاید حتی از بعضی از مکان ها از کتاب دیدن کرده و تحقیقاتش را انجام داده اما واضح است که او داستان ها و واقعیت های یک لنز غربی از کسی که هرگز هرکدام از مواردی که اتفاق افتاده تجربه شده است. توصیف، احساسات، واکنشهای شخصیت و حتی برخی از جزئیات اغلب خاموش بود. به عنوان مثال او عطر حنا را رنگ قرمز رنگ توصیف کرد - اگر تا به حال حنا را استفاده کرده اید می دانید که در شکل خمیر قرمز نیست. بسیاری از لباس هایی که از لباس و مد لباس استفاده می کنند خاموش هستند.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب شهربانو


 کتاب با کفش های دیگران راه برو
 کتاب روزنامه فروش
 کتاب شهربانو
 کتاب ماه بر فراز مانیفست
 کتاب نیروی برتر لاکی
 کتاب بن بست نورولت